Z historie AJŠ

Asociace jazykových škol, z.s. vznikla v lednu 2015, kdy došlo k fúzi dvou zájmových skupin fungujících na českém trhu, AJŠA (Asociace jazykových škol a agentur, ČR) a ACERT (Asociace certifikovaných škol). Společně věříme, že jednotná asociace poskytne nejen možnost otevření se všem subjektům působícím v ČR, jež splní základní podmínky vstupu, ale i lepší prosazení zájmů jazykových škol u orgánů státní správy.

Za vznikem AJŠ stojí dvě organizace, které působí na českém trhu již přes deset let. Od počátku obě asociace deklarovaly podobné principy, jejichž společným jmenovatelem bylo sdružovat školy, pro které je důležitá kvalita poskytovaných služeb.

Jedním ze společných zájmů bylo zdokonalování jazykového vzdělávání v České republice. Zejména pak podpora činnosti a profesní vývoj sdružených členů. ACERT například pořádala pravidelné Mezinárodní konference, jež poskytly nejen členským školám, ale i široké učitelské veřejnosti prostor pro zdokonalení svých dovedností za účasti mezinárodních lektorů/prezentérů. AJŠA se více zaměřila na podporu a profesní rozvoj členských regionální ch škol. Pořádala pravidelné semináře a setkání členů, jejichž cílem byla vzájemná spolupráce a sdílení praktických zkušeností, které souvisejí s každodenním chodem školy.

Společným cílem obou sdružení byla a je snaha ovlivnit dění na jazykovém trhu v České republice. Díky intenzivní spolupráci AJŠA a ACERT se staly obě asociace rovnoprávným partnery nejen v korporátní sféře.


Partneři Asociace jazykových škol


Bohemia Ventures, spol. s r.o. Books & Books s.r.o. ONLINE jazyky - angličtina online pro samouky, s.r.o. Fraus MyCAT.cz LanguageCert Euroexam