Certifikace AJŠ

Členské školy Asociace mají možnost prověřit kvalitu svých služeb prostřednictvím přihlášení se k certifikaci kvality.

Certifikované školy poskytují svým zákazníkům záruku toho, že jejich kvalita je externě ověřována. Při hodnocení kvality spolupracujeme s prestižním univerzitním pracovištěm, kterým je Centrum jazykové výuky Masarykovy univerzity. Pravidelné audity provádí nezávislí inspektoři CJV MUNI. Kvalita výuky má tedy v certifikovaných školách univerzitní garanci.

Audity prověřují plnění stanovených kritérií, v souladu s mezinárodními standardy kvality v jazykovém vzdělávání. Ke kontrolovaným skutečnostem patří například dostatečně dimenzované zázemí školy, kvalifikace lektorů a péče o kvalitu výuky zajišťovaná akademickým managementem školy zejména prostřednictvím přiměřeně rozsáhlého systému vzdělávání lektorů a systémů hospitací. 

Nelze tvrdit, že jazyková škola, která není držitelem certifikátu, není kvalitní. Certifikovaná škola ale svým zákazníkům dokládá, že soustavně plní standardizovaná kritéria kvality a že tato skutečnost je prověřována nezávislými externími audity. Tato skutečnost je velkou výhodou zejména v rámci výběrových řízení na dodavatele zakázkové jazykové výuky. Pro zadavatele veřejných zakázek může být díky tomu certifikát AJŠ jedním z vhodných kvalifikačních či hodnotících kritérií. 

Chcete vědět více o tom, jak probíhá certifikační audit? Stáhněte si Schéma certifikačního auditu.

Představujeme členy asociaceChtěli byste se stát členem Asociace jazykových škol České republiky? Potřebujete získat informace o formě členství, práv a povinností člena, výši členských příspěvků a dalších informacích, kontaktujte nás.Partneři Asociace jazykových škol


Bohemia Ventures, spol. s r.o. Books & Books s.r.o. ONLINE jazyky - angličtina online pro samouky, s.r.o. Fraus MyCAT.cz LanguageCert Euroexam